П'ятниця., 25. травня 2018

 На Берегівщині відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

DSC_020024 серпня, в День Незалежності України, в районному центрі – місті Берегово, відбулася знаменна і святкова подія – відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку.

На урочистості з цієї нагоди до Берегова завітали такі поважні гості, як керівник міністерського управління Угорського уряду – Етвеш Шандор, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації – Віктор Мікулін, І-й заступник голови Закарпатської обласної ради – Йосип Барта, ведучий консул Угорщини в м. Ужгороді Куті Ласло, консул Угорщини в м. Берегові – Дюрін Мікловш, начальник обласного управління служби безпеки України – Олег Воєводин, голова благодійного фонду «Кобзар» Володимир Маргітич, заступник голови Закарпатської обласної організації національної спілки письменників України – Василь Густі, скульптор пам’ятника Тараса Шевченко – Василь Олашин. Ну і звісно очільники району – Іштван Петрушка та Йосиф Шін, їх заступники, керівники правоохоронних органів, державних установ, громадськість району і міста, учнівська молодь, духовенство.

«Дуже символічно, що в День Незалежності України ми відкриваємо пам’ятник українському пророкові, справжньому сину своєї землі – Тарасу Григоровичу Шевченку. Адже в усіх великих містах світу є пам’ятник Тарасу Шевченку і навколо нього об’єднуються українці за духом і всі, хто бореться за свободу, хто бореться проти невільничих кайданів.
Сьогоднішній день є особливим, як для громади міста Берегова, так і для району. Я щиро вітаю Берегівщину із відкриттям пам’ятника Тарасу Шевченку!» – зауважив з цього приводу голова райдержадміністрації Іштван Петрушка.

Ну, а спочатку, з вітальними словами, до гостей свята звернувся міський голова Берегова Золтан Бабяк та обласне керівництво.
Опісля – міський голова, керівник міністерського управління Угорського уряду Етвеш Шандор та голова благодійного фонду «Кобзар» Володимир Маргітич урочисто відкрили скульптуру.
Затим, священики всіх конфесій здійснили освячення пам’ятника Великому Кобзарю, а потім до його підніжжя відбулося покладання квітів.

Для гостей свята лунали українські пісні та твори Шевченка у виконанні хору «Купаж» і бандуристки Марії Мартинюк, учні Берегівської ЗОШ№5, імені Тараса Шевченка читали «Заповіт» різними мовами.

Як сказав у своїй промові міський голова Золтан Бабяк: «Нема на світі України, немає другого Дніпра, немає другого Берегова» – тому любім свою країну, рідну землю і об’єднуймося задля її розквіту.

 

Слава Великому Кобзареві – Тарасу Шевченку!
Слава Україні!
З Днем Незалежності України!