П'ятниця., 20. липня 2018

Вшановували героїв угорської революції 1848 року

У церемонії взяв участь голова районної ради Йосиф Шін.15.03.17

Урочистості розпочалися в реформатській церкві екуменічною Службою Божою. З річницею визвольного повстання 1848 року присутніх вітали й давали напутні слова священики трьох конфесій: римо-католицької – о.Янош Молнар, греко-католицької – о.Віктор Сабов та реформатської – о.Ференц Тороцкезці.

15.03.17.1Торжества продовжувались біля пам’ятника поету-революціонеру, одному з ватажків повстання Шандору Петефі. Після виконання Гімнів України та Угорщини його знамениту “Національну пісню” продекламував артист Закарпатського народного угорського театру Аттіла Ференці. Мітинг-реквієм відкрив мер Берегова Золтан Бабяк. Генеральний консул Консульства Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі зачитав листа-вітання прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до всіх закарпатців, у якому керівник уряду щиро здоровить співвітчизників із знаменною датою, яка започаткувала демократичні перетворення в країні.

Значимість революції 1848 року підкреслив держсекретар Угорщини Левенте Мадяр. Він, зокрема, повідомив і добру новину – нинішнього року уряд Угорщини має намір виділити на підтримку закарпатських товаровиробників понад 20 мільярдів форинтів. Минулого року ця цифра склала 2 млрд.

Перед присутніми виступив також голова Берегівської районної ради Йосиф Шін. Він зазначив, що історія не один раз кидала виклик угорському народу і спонукала його до боротьби за свою свободу. Месидж революції 1848 року до нинішнього покоління – це кожна боротьба має значення лише тоді, коли її мета благородна й слугує на благо громадян нації. Навіть тоді, якщо ця боротьба досягне мети пізніше.

Народний депутат України, голова КМКС Ласло Брензович інформував про підсумки акції зі збору підписів на захист рідної мови та збереження дотеперішніх досягнень угорців щодо своїх конституційних прав, зокрема на освіту на рідній мові. За словами парламентарія, загалом по області відповідні петиції підписали понад 65 тисяч громадян.

Патріотичну пісню присутнім подарувала чарівна Маріанна Балог. Почесні гості, серед яких Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерне Кешкень, депутати Угорського парламенту та Закарпатської обласної ради, місцеві народні обранці, представники громадськості та історичних церков, української громади, молодь поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника Шандору Петефі. Уквітчали підніжжя монумента і Йосиф Шін та Ласло Брензович.

15 березня в районі сталась ще одна знакова подія: в с.Гетен було відкрито меморіальну дошку іншому ватажку революції 1848 року – Лайошу Кошуту.